Проектот Google Street View for Business беше првично замислен за HoReCa (Хотели Ресторани и Кетеринг) бизнисите. Факт е дека најпребарувани категории на Google се токму Ресторани. Денешницата ја налага потребата да сите овие бизнис категории бидат соодветно достапни и презентирани на светскиот интернет пребарувач бр. 1 – Google.

Достапноста на сите податоци како локација, работно време, телефонски број, “Web” или “Facebook” страница се клучни. Тие се фактори за информирањето на потенцијалниот посетител.

Кога на ова ќе се додаде и витуелна посета, достапна од било каде во светот, 24/7, шансите да локалот биде и реално посетен, растат за 50%.

Нашето искуство е искористено и насочено кон помагање на сите бизнис локации. Целта е тие да бидат соодветно и најлесно достапни за секој корисник на Google.

Контактирајте не и закажете кратка презентација. Ние ќе Ве запознаеме со бенефитите на Google во детали. Ќе Ве насочиме како да отскокнете од Вашата конкуренција и бидете меѓу препоачаните резултати на Google пребарувањата.

Ресторан Крим – Гевгелија, Македонија

Информации за проектот Ресторан Крим е нашиот најнов проект во Гевгелија! Како и секој искусен менаџмент, и тимот на Крим ја откри потребата да биде достапен на Google. Ресторан Крим е најновото урбано место за дневно и вечерно ужување во Гевгелија. Место кое нуди медитеранска кујна зачинета со локални производи. Мајсторите готвачи се секогаш подготвени…

“EQUILIBRIUM” – Скопје, Македонија

Информации за проектот За прв пат, нашиот тим имаше можност да сними ексклузивен ресторан, кој ги отвори вратите не само од просторот за гости, туку и од својата кујна, со цел да ја претстави и доближи својата инвестиција во висок стандард на подготвување на храна. Ова ултра модерно и урбано место, сега е достапно да…

“Four Restaurant” – Скопје, Македонија

Информации за проектот Најновото урбано место во градот за увижање во светски стандардизиран и модерен амбиент е “Four” ресторанот во Скопје, кој нашиот тим го сними и објави на платформите на Google. И за најпребирливите да знаат што да очекуваат од “Four”, нашот тим ја креираше виртуелната тура, која е достапна од секаде во светот.…

“Pasta Da Pucci” – Тирана, Албанија

Информации за проектот Несекојдневно и автентично место за уживање во италијанските паста специјалитети е одлика на ресторанот “Pasta Da Puci” во Тирана, Албанија. Бидејќи ресторанот е отворен како за домашни така и за странски гости, ние овозможивме да биде достапен на платформите кои најчесто секој патувач ги користи, а тоа се Google Maps и Google…

Таверна “Avra by the Sea” – Ормос Панагиас, Халкидики, Грција

Информации за проектот Вистинските уживатели на свежите морски специјалитети, ќе го препознаат ова место како вистинско доживување. Таверната “Avra by the Sea” ќе Ви го понуди оргиналното грчко доживување со својот амбиент, веднаш до морето, како и атмосверата на класична грчка таверна. Почуствувајте го амбиентот од Вашиот компјутер или мобилен уред, уште пред да појдете…

Ресторан Јавор Агапи – Мрзенци, Гевгелија, Македонија

Информации за проектот На далеку прочуените специјалитети од јагнешко месо, во прекрасен амбиент, посетени и признаени од многу странски гости – Јавор Агапи Мрзенци е првиот ресторан во Гевгелија достапен на платформите на Google, да биде посетен виртуелно од било каде во светот. 94% од светските патувачи, го користат Google Maps со цел да ги…

Ресторан Пиликатник – Струмица, Македонија

Информации за проектот ОФИЦИЈАЛНО – првиот ресторан во Струмица кој е фотографиран, позициониран, верификуван и објавен на платформите на Google – Maps и Search е Ресторан Пиликатник. Удобен амбиент, одлична услуга пристапни цени и дефинитивно највкусните рибни и морски специјалитети се одлика на овај најпосетен ресторан во Струмица. Пиликатник е сега достапен и на Google…

“UKA Farm” – Тирана, Албанија

Информации за проектот Уникатно место во Албанија, каде понудените производи во ресторанот се од сопствено органско производство, произведени на фармата во склоп на ресторанот. Со цел ова место да се доближи до светските патувачи, го снимивме и објавивме на платформите на Google. Сега, оние љубители на уникатното уживање во органска храна, можат да го посетат…