Хотели и апартмани се најпребаруваните бизнис категории на Google!

Првата потреба на секој патувач е сместувањето. А првото место каде се пребарува сместување е Google. Благодарение на генераторот на информации, Google Maps и Google Search се платформи кои содржат најмногу податоци за хотели и апартмани.

Google е првото место каде сите генератори за резервации се рекламираат.

Некои од нив се:

30% од приходите кои овие платформи ги генерираат од хотели и апартман, ги инвестираат во Google реклами. Тоа значи дека и дел Вашиот процент кој го плаќате кон нив, завршува кај Google.

Како да го избегнете резервирањето преку овие платформи?

Соодветната достапност на Google, на Вашата локација, овозможува потенцијалниот гостин да Ве контактира директно. Притоа сумата за престојот би била 100% Ваша.

Кои се параметрите за зголемување на шансите да Ве контактираат?

Потенцијалните гости ги користат фразите како:

 • Hotels near me,
 • Accommodation near me,
 • Hotels in (име на градот или месноста каде патуваат)
 • Accommodation with breakfast near me
 • … и други

Со цел Вашата локација да излезе помеѓу препорачаните резултати, потребно е:

 • Да биде достапна на Google Maps и Google Search
 • Да биде верификувана (Вие да имате пристап преку Google My Business)
 • Јасно истакнати контакт детали како адреса, телефонски број, линк до интернет страницата.
 • Да биде оптимизирана (да бидат опфатени и достапни сите релевантни информации за Вас. Како на пример дали нудите: доручек, спа, паркинг, приватен тоалет, тераса, пристап до плажа, дозволено е миленичиња и сл…)
 • Да бидат објавени што повеќе фотографии, видеа и виртуелна посета (на овој начин градите доверба со Вашиот потенцијален гостин)
 • Количина и квалитет на рецензии. (секој потенцијален гостин ужива во читањето на рецензиите и коментарите од другите гости)
 • Одговорени рецензии (коментари). Google препорачува да одговарате на секој можен коментар, без разилка дали е добар или лош. На овој начин покажувате на гостинот дека се грижите за него и Вашиот бизнис.

Нашиот тим е специјализиран во обезбедување на горенаведените Google Business услуги.

5 годишното искуство со оваа проблематика ни дозволува да се позиционираме како единствениот тим на Балканот, подготвен во целост да помогне на секоја физичка бизнис локација, да биде соодветно презентирана на Google!

Побарајте не!

КН Студио – Дојран, Македонија

Информации за проектот КН Студио се првите апартмани во Дојран, достапни на Google. Дојран полека го враќа својот сјај од минатото. Познат како една од најпосетените дестинации во Македонија во летниот период. Денес Дојран е најпосетен од оние кои патуваат кон или се враќаат од Грција. Дојран е тивко место за одмор и релаксација. Познато…

“HMD” апартмани – Будва, Црна Гора

Виртуелна тураИнформации за проектот Apartmani Budva apartmani budva Во потивкиот дел од Будва, се наоѓа Апартмани ХМД, чии сопственици препознаа потреба да бидат презентирани на своите потенцијални гости – виртуелно. Сега, можат да бидат посетени од било каде во светот, презентирајќи ја својата автентичност, со цел гостите да знаат што да очекуваат. Посетете ги и…

“Robevski Luxury Rooms” – Битола, Македонија

Информации за проектот Robevski Luxury Rooms – нашиот најнов проект во Битола! Нашиот прв клиент во срцето на Битола – Широк Сокак. Тие воедно се и првите апартмани, фотографирани, снимени и објавени за Google! Градот Битола, на далеку познат по својата историја, култура а пред се убавина, станува се поатрактивна дестинација за странците. Понудата од…

Апартмани “LOTUS” – Гевгелија, Македонија

Виртуелна посетаИнформации за проектот Апартмани “LOTUS“ – конечно, и првите апартмани во Гевгелија, објавени на Google. Имаме уште еден сопственик кој ја препозна и почуствува потребата од присуство на интернет. Имено, во Гевгелија за многу кратко време се отворија голем број на апартмани. Но не секој од тие е подготвени да ги покани своите гости,…

“Motel SENATOR” – Гевгелија, Македонија

Виртуелна посетаИнформации за проектот Motel SENATOR – Гевгелија, Македонија официјално е првиот хотел во Гевгелија достапен и објавен на Google Maps. Благодарение на менаџментот на “Senator” – Македонија, кои ги следат светските трендови и потреби од поголема достапност на светскиот интернет пребарувач бр.1 – Google, нашиот тим имаше чест да се погрижиме оваа локација да…

Ву-Дент Апартмани – Гевгелија, Македонија

Информации за проектот Ако се водиме по истражувањата на Google, првите три апликации кој секој светски патувач ги користи, пред да тргне на своето патување, се: Google Maps Trip Advisor Google Search Нашиот тим е подготвен да помогне на секој бизнис, да ги искористи Google Maps и Google Search, а тоа го знае и Ву-Дент…

“Park Hotel & Spa” – Скопје, Македонија

Информации за проектот До сега, еден од најголемите објекти, со деликатни а сепак возбудливи движења низ просториите со кои располага, снимен и објавен на платформите на Google е “Park Hotel & Spa” – Скопје. Модерен, ексклузивен и смирен амбиент, подготвен да ги дочека и најпребирливите, сега достапен за сите корисници на Google во светот, да…

Апартмани “КИМ“ – Пехчево, Македонија

Информации за проектот Сместувачките капацитети во Пехчево ги збогатува КИМ Апартманите, кои се наоѓаат на самиот плоштад. Опремени се модерно и удобно, за целосно задоволство на гостите. На дофат во непосредна близина се сите возбудливи содржини кои градот Пехчево ги нуди. За нив изработивме виртуелна тура на Google, ги верификувавме и оптимизиравме со цел полесно…

Хотел Гогов – Пехчево, Македонија

Информации за проектот Хотел Гогов е првиот хотел кој се наоѓа во центарот на градот Пехчево, во Малешевскиот предел на РМ. Ексклузивно сместување, достапно за секого, кое ќе понуди многу содржини за своите гости, како СПА центар, Фитнес центар, прекрасна тераса и ресторан, и многу други услуги. За овој хотел изработивме виртуелна тура и ја…

Хотел “AVRA by the Sea” – Ормос Панагиас, Халкидики, – Грција

Информации за проектот Првиот наш проект, целосно сработен од тимот на SeeInsideMK во Грција е “Avra Hotel by the Sea”. Се наоѓа на полуостровот Halkidiki, поточно во местото Ormos Panagias. Мало и мирно пристанишно место, каде можете да уживате во тишината и пријатната атмосвера. Хотелот нуди удобно сместување за своите гости, како и прекрасен ресторан…