“EAM T-Shirt Industry” – Штип, Македонија

Информации за проектот EAM T-Shirt Industry е фабрика за производство на стандардни и поло маици е најголемата текстилна индустрија во Штип и Р. Македонија, која се наоѓа во комплексот фабрики Македонка. Тие се единствените кои нудат производ кој целосно е произведен во нивната фабрика, почнувајќи од суровина, па се до финалниот производ, подготвен да биде…

“Handy” Телеком – Македонија

Информации за проектот “Handy” ланецот на салони за телекомуникации ги презентира своите локации во Македонија на Google. Балканскиот бренд кој потекнува од Р. Бугарија, е застапен и во Р. Србија и Р. Бугарија. “Handy Telekom” е уште еден од партнерите на еден од најголемите оператори во земјава, Vip. Во “Handy” можете да најдете голем избор на…

“Dental Care Dr. Lukanoski” – Скопје, Македонија

Информации за проектот Македонија станува се по препознатлива на мапата на квалитетни и достапни дентални услуги, за целиот свет. Со цел ординациите да бидат полесно пронајдени од корисниците на Google, потребно е да бидат подостапни на светскиот интернет пребарувач бр.1. Ова потреба ја препозна ординацијата “Dental Care Dr. Lukanoski” која нашиот тим ја постави, верификуваше…

Спомен Куќата на Тоше Проески – Крушево, Македонија

Информации за проектот Спомен Куќата на Тоше Проески претставува проект кој спаѓа во категоријата уникатни и грандиозни објекти, посветен на ликот и делото на најголемата музичка ѕвезда во Македонија и пошироко – Тодор (Тоше) Пороески. Првично објавен како предлог проект во 2008 година, на кој камен темелникот беше поставен во почетокот на 2009, овој споменик…

Етерна Дент – Скопје, Македонија

Информации за проектот Денталниот центар на Етерна Дент, е уште една локација во Скопје, која ја препозна потребата за соодветно присуство на Google. Поставена на Google Maps и Google Search, верификувана, оптимизирана и објавена со виртуелна посета, Етерна Дент е сега достапна за секој корисник на Google кој има потреба од стоматолошки услуги, а притоа…

Ендомак – Скопје, Македонија

Информации за проектот Ендомак е стоматолошка клиника која се наоѓа во Скопје. Сместена е на ул. Владимир Комаров во Аеродром, веднаш позади “Палма”. Тука секогаш ќе бидете пречекани од врвно обучени стоматолози кои безрезервно ќе се посветат на здравјето на Вашите заби. Ординациите на ЕНДОМАК се модерно уредени и ги задоволуваат највисоките стандарди за просторно организирање…

“Swarovski” Сити Мол – Скопје, Македонија

Информации за проектот Продавницата за светски познатиот бренд “Swarovski” која се наоѓа во City Mall во Скопје, располага со најновите модели на накит од реномираниот бренд. Вработените кои се со исклучително познавање, најљубезно ќе Ве пречекаат и ќе Ви помогнат да го одберете она што највеќе Ви прилега на Вас, а водено ќе го задоволи…

Google Virtual Tours

360° Google Виртуелна Тура – Google Virtual Tours:

Google Virtual Tours Виртуелна тура виртуелна тура Да се соочиме со фактите, ние живееме во светот на Google… Ако треба да најдеме нешто на интернет, тоа го правиме преку Google, за насоки се консултираме со Google Maps и се разбира да не заборавиме дека Google ни помага со нашата електронска пошта и со зачувување на…

ЈУБА Шпедиција – Скопје, Македонија

Информации за проектот Официјално првата шпедиција во Македонија, поставена, верификувана, оптимизирана и достапна на Google да биде пронајдена и посетена од било каде во светот е ЈУБА Шпедиција. Поставени за лесно да бидат пронајдени на најкористената мобилна апликација во светот Google Maps, со снимена и објавена виртуелна тура, достапна за секој кој сака да знае…

“CW Forton” – Скопје, Македонија

Информации за проектот Чест и задоволство ни е да ВИ ја претставиме првата агенција за недвижности во Македонија, која беше вклучена во проектот Google Street View for Business! Станува збор за “CW Forton” која е членка на групацијата “CUSHMAN & WAKEFIELD”, и сега е достапна да биде пронајдена на Google, за секој корисник на светскиот…